Gremi Park zmienia się w Alvernia Planet

27 February 2018

Alvernia Planet to nowa oficjalna nazwa kompleksu działającego niegdyś jako Gremi Park. Jednocześnie jest to nazwa projektu mającego na celu przekształcenie tego miejsca i nadanie mu zupełnie nowego celu - parku rozrywki i edukacji, który będzie wykorzystywał najnowsze technologie, w tym wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość.

Biznes zyskuje nowe możliwości

"Rzeczpospolita", 18 pażdziernika 2017
KATARZYNA KUCHARCZYK 

TECHNOLOGIE | Wartość rynku wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości rośnie w imponującym tempie. Globalne i krajowe firmy kują żelazo póki gorące.

Wartość rynku VR (ang. virtual reality, czyli rzeczywistość wirtualna) w tym roku przekroczy 2 mld dol., a za osiem lat wzrośnie do 35 mld dol. – prognozuje Goldman Sachs. Od 2012 r. w tę branżę zainwestowano już kwotę rzędu 90 mld dolarów. Według prognoz w 2025 roku za niemal jedną trzecią rynku VR będą odpowiadać gry komputerowe, a na kolejnym miejscu znajdzie się m.in. segment wydarzeń na żywo – różnego rodzaju eventów, targów czy imprez masowych.

Czytaj więcej>>

Skan w pliku PDF>>

Nowa rzeczywistość będzie rozszerzona i wirtualna

21 września 2017
MICHAŁ DUSZCZYK

INNOWACJE | Nowoczesne technologie AR i VR opanują każdy aspekt naszego życia – od rozrywki przez edukację i komunikację po sektor medyczny.

Technologie rozszerzonej (AR) i wirtualnej (VR) rzeczywistości to już nie science fiction. Globalny rynek tego typu innowacyjnych rozwiązań do 2020 r. będzie wart, według najbardziej zachowawczych scenariuszy, od nieco ponad 100 mld dol. do nawet 0,5 bln dol. Prognozy nie pozostawiają złudzeń – AR i VR w ciągu kilku lat mogą się stać codziennością. Świadczyć może o tym fakt, że w projekty tego typu zaangażowali się potentaci: Sony, Samsung, Microsoft, Facebook, a ostatnio też Amazon. Ta rewolucja już się zaczyna. Jak podaje IDC, tylko w II kwartale br. sprzedano 2,1 mln gogli VR, m.in. Oculus Rift, PlayStation czy HoloLens.

Czytaj więcej>>

Skan w pliku PDF>>

Coraz więcej firm dostrzega potencjał rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości

ekonomia.rp.pl

Czwartek, 12 października 2017
MICHAŁ DUSZCZYK

INNOWACJE | Technologie AR i VR, które dotąd kojarzone były głównie z rozrywką, coraz częściej stosowane będą w biznesie. Już postawiły na nie branże medyczna, nieruchomości, logistyczna czy turystyczna. A to dopiero początek rewolucji.

Do 2021 r. gogle wykorzystywane przez technologie rozszerzonej (AR) i wirtualnej rzeczywistości (VR) znajdą od 81 do blisko 100 mln nabywców – prognozują IDC i CCS Insight. Popyt na te urządzenia ma rosnąć w tym czasie średnio o 56 proc. rocznie. Eksperci nie mają wątpliwości, że rynek AR i VR ma przed sobą świetlaną przyszłość. Analitycy firmy Gartner mówią wprost: to kluczowe technologie najbliższych lat. I wymieniają je obok sztucznej inteligencji czy internetu rzeczy.

Czytaj więcej>>

Skan w pliku PDF>>

Gremi Park stawia na AR i VR

"Rzeczpospolita", 22 września 2017
ADAM ROGUSKI

INWESTYCJE | Spółka Grzegorza Hajdarowicza będzie rozwijać technologie rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Nakłady inwestycyjne mogą sięgnąć 50 mln euro.
Rozwijające się dynamicznie technologie AR i VR (augmented reality, virtual reality, czyli rzeczywistość rozszerzona i wirtualna) to nowe obszary zainteresowania Grzegorza Hajdarowicza. Dlatego kontrolowana przez przedsiębiorcę Grupa Gremi kupiła obiekt Alvernia Studios.

Czytaj więcej>>

Skan w pliku PDF>>

Nobias European Studios zwiększa swoją zdolność produkcyjną dzięki strategicznemu partnerstwu z Alvernia Planet

25 września 2023 r., Lizbona – Kraków

Grupa medialna Nobias European Studios SA (NES) z siedzibą w Lizbonie oraz krakowski kompleks produkcyjny Alvernia Planet Sp. z o.o podpisały umowę o strategicznym partnerstwie, które umożliwia dostęp do zwrotu podatku za efekty specjalne (VFX) i potencjału postprodukcji w czterech lokalizacjach UE: w Niemczech, Portugalii, Włoszech i Polsce. Celem współpracy jest zwiększenie zdolności do wdrażania autorskich technologii w zakresie obsługi klienta, rozrywki i handlu elektronicznego na całym kontynencie europejskim.

Czytaj więcej>>