Nobias European Studios zwiększa swoją zdolność produkcyjną dzięki strategicznemu partnerstwu z Alvernia Planet

25 września 2023 r., Lizbona – Kraków

Grupa medialna Nobias European Studios SA (NES) z siedzibą w Lizbonie oraz krakowski kompleks produkcyjny Alvernia Planet Sp. z o.o podpisały umowę o strategicznym partnerstwie, które umożliwia dostęp do zwrotu podatku za efekty specjalne (VFX) i potencjału postprodukcji w czterech lokalizacjach UE: w Niemczech, Portugalii, Włoszech i Polsce. Celem współpracy jest zwiększenie zdolności do wdrażania autorskich technologii w zakresie obsługi klienta, rozrywki i handlu elektronicznego na całym kontynencie europejskim.

„Jesteśmy zachwyceni, że możemy połączyć technologię i doświadczenie, aby obsługiwać naszych klientów – marki i celebrytów – w całej Europie, budując innowacyjny, technologiczny paneuropejski biznes medialny w ramach strategicznego partnerstwa z najnowocześniejszym w Polsce obiektem produkcyjnym Alvernia Planet” - skomentował Ricardo da Silva Oliveira, założyciel i prezes zarządu Nobias European Studios SA.

„Miasto Kraków dysponuje wyjątkową pulą talentów i światowej klasy obiektem produkcyjnym (Alvernia Planet), który może obsłużyć najbardziej wymagające globalne produkcje. Dzięki temu partnerstwu jesteśmy gotowi przyjmować klientów z całego świata oferując najnowocześniejsze efekty specjalne i technologię postprodukcji. Z radością nawiążemy nowe relacje biznesowe z naszymi partnerami” - podsumowała Magdalena Sroka, prezes zarządu Alvernia Planet.

Nobias European Studios i Alvernia Planet będą zarządzane z Lizbony w Portugalii i rozpoczną działalność ze skutkiem natychmiastowym.

Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych:

Nobias European Studios

Alvernia Planet